کتاب معبد عاج

نویسنده: امیر عشیری
رمان ماجراجویی و بسیار زیبای معبد عاج نوشته نویسنده محبوب امیر عشیری ، روایتگر داستانِ دو جوانِ ایرانی به نامهای کاوه و رضا است که برای گردش و تفریح به شهر روم در ایتالیا رفته اند و در آنجا به پیشنهاد یک عتیقه فروش ایرلندی به نام جرالد تصمیم می گیرند برای یافتن یک گنج به آفریقا و جزایر قناری (در نزدیکیِ ساحلِ کشورِ مراکش در اقیانوس اطلس) سفر کنند. داستانِ این کتاب برای کسانی که کتابِ جزیره گنج نوشته رابرت لوئیس استیونسن را خوانده اند بسیار آشناست؛ جزیره گنجی به سبکِ مدرن!!!

کاوه” که به همراه دوستش “رضا” برای گردش به ایتالیا رفته است، حین بازدید از معبد پانتئون، به طور اتفاقی با آقای جرالد و دخترش الینور آشنا می شود. آقای جرالد که یک عتیقه فروش ایرلندی است از اطلاعات تاریخی رضا خوشش می آید و از او دعوت می کند تا به همراه رضا با او به آفریقا بروند، اما نه برای گردش و مسافرت؛ بلکه آقای جرالد به یک سال پیش در نزدیکی “جزایر قناری”، یک جزیره گنج یافته است. او اسمِ جزیره را نمی داند؛ ولی مکان آنرا خوب به خاطر سپرده است. جزیره ای پوشیده از جنگل و خالی از سکنه. جرالد علاوه بر قبول تمام مخارجِ سفرِ کاوه و رضا، به او وعده سهمی از گنج را نیز می دهد.
کاوه که هم تحت تاثیر الینور قرار گرفته و هم پیشنهاد آقای جرالد او را وسوسه کرده، قبول می کند و تصمیم می گیرد با کشتی به همراه آنها عازم آفریقا شود. اما همه چیز آنگونه که تصور می کرد، پیش نرفت. کاوه با قبولِ پیشنهادِ جرالد، خود و رضا را وارد بازی خطرناکی کرده بود، چون این فقط جرالد نبود که به دنبال جزیره گنج و ثروت نهفته در آن بود …

دانلود رایگان کتاب معبد عاج

دانلودکتاب معبد عاج

رایگان – خرید